2012/13

Δραστηριότητες > Γιορτές > Αποχαιρετισμός Γ' Τάξης

Αποχαιρετισμός μαθητών Γ' Τάξης σχολικής χρονιάς 2012/13

Οι μαθητές της Γ' τάξης δεν ένοιωθαν στο τέλος της σχολικής χρονιάς μέχρι τώρα ότι αποχαιρετούν το σχολείο τους, επειδή απλά μεταφερόνταν έναν όροφο πιο κάτω, εκεί όπου στεγάζεται το 1ο Πρότυπο Πειραματικό Λύκειο "Μανώλης Ανδρόνικος" και η εγγραφή τους γινόνταν αυτόματα.
Από φέτος όμως οι μαθητές που επιθυμούν να παρακολουθήσουν μαθήματα στα Πειραματικά Λύκεια καλούνται να συμμετάσχουν σε πανελλαδικές εισαγωγικές εξετάσεις. Δεδομένου ότι πολλοί μαθητές νοιώθουν ανασφάλεια σε ότι αφορά την επιτυχία τους στις εξετάσεις αυτές, διοργανώθηκε από τους μαθητές της θεατρικής ομάδας και τους καθηγητές - συντονιστές του προγράμματος Αβράαμ Παπαδόπουλο, Μαγδαληνή Τζένου και Φωτεινή Καραγκιαούρη μικρή αποχαιρετιστήρια γιορτή στη συνέχεια της θεατρικής παράστασης "Μα για έναν κόκορα" και "Μια τρελή τρελή τάξη". Η γιορτή πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 15/06/2013. Το κλίμα ήταν εξαιρετικά συγκινητικό και δεν απουσίασαν φυσικά οι εναγκαλισμοί και τα δάκρυα. Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων χάρισε στους μαθητές αναμνηστικό ντοσιέ-υπολογιστή τσέπης, με χαραγμένη την ημερομηνία και τον τόπο συνάντησης της πρώτης επανένωσης: 16/06/2016 στο Λευκό Πύργο.
Καλή συνέχεια ...