Επίσκεψη στο Κρουστόφωνο

Δραστηριότητες > Εξορμήσεις Επισκέψεις > 2011-12

Επίσκεψη στο "Κρουστόφωνο"

Στις 28 Φεβρουαρίου και στις 1 Μαρτίου 2012 οι μαθητές του Α2 και του Β2 αντίστοιχα επισκέφθηκαν το εργαστήρι κρουστών "Κρουστόφωνο" με τη συνοδεία των καθηγητριών Αναστασίας Τσώνη και Φωτεινής Καραγκιαούρη. Εκεί ο υπεύθυνος καθηγητής Χρήστος Ερκέρογλου ενημέρωσε στους μαθητές για τα διάφορα είδη κρουστών και τους έμαθε βασικές αρχές, ώστε να μπορούν να συνοδεύουν με τουμπελέκι απλά δημοτικά τραγούδια.
Η εξόρμηση έγινε στα πλαίσια του μαθήματος της γλώσσας, όπου οι μαθητές του Α2 ασχολήθηκαν με τις Ελληνικές ενδυμασίες και το Β2 με το δημοτικό τραγούδι.
Ευχαριστούμε πολύ τον κύριο Ερκέρογλου τόσο για το χρόνο που μας διέθεσε όσο και για όλες τις πληροφορίες που μας έδωσε.

Για να δείτε φωτογραφίες από την επίσκεψη του Α2 πατήστε εδώ.
Για να δείτε φωτογραφίες από την επίσκεψη του Β2 πατήστε εδώ.
Για να δείτε βίντεο πατήστε εδώ.
Για την ιστοσελίδα του εργαστηρίου "Κρουστόφωνο" πατήστε εδώ.