Rate mal

Προγράμματα > eTwinning

Rate mal!

Πρόγραμμα eTwinning με σχολείο της Πολωνίας και με θέμα "Rate mal" ξεκίνησε κατά τη σχολική χρονιά 2010-11 το τμήμα Α2 του σχολείου μας με συντονίστρια την καθηγήτρια Γερμανικών Φωτεινή Καραγκιαούρη. Το πρόγραμμα στηρίζεται στην εκμάθηση των Γερμανικών μέσα από αινίγματα που θέτει η μία ομάδα στην άλλη. Τόσο οι ερωτήσεις όσο και οι απαντήσεις γίνονται με τη χρήση web 2 tools. Το πρόγραμμα συνεχίστηκε και κατά τη σχολική χρονιά 2011-12, ενώ το Πανεπιστήμιο του Λουξεμβούργου σε Ευρωπαϊκή έρευνα το περιέλαβε σε μία από τις 10 καλύτερες μεθόδους εκμάθησης ξένης γλώσσας πανευρωπαϊκά.
Περισσότερα στην ιστοσελίδα
www.ratemal.wikispaces.com

C:\Users\user\Desktop\Istoselida omadopoiisi exagogi\Omadopoiisi\ObjImage\Best practices 3.jpg
C:\Users\user\Desktop\Istoselida omadopoiisi exagogi\Omadopoiisi\ObjImage\Best practices 1.jpg