Αγιασμός 2009/10

Δραστηριότητες > Γιορτές > Αγιασμός

Αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά 2010/11
Τη Δευτέρα, 13/09/2010, πραγματοποιήθηκε στην αυλή του σχολείου μας ο ετήσιος Αγιασμός.

C:\Website01072010\ObjImage\P9130008.JPG

ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΓΙΑ ΤΗ ΝΕΑ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ 2009/10

Ο αγιασμός του Σχολικού Συγκροτήματος του 1 Πειραματικού Γ.Ε.Λ. και του 2 Πειραματικού Γυμνασίου Θεσσαλονίκης, επί της οδού Κλεάνθους 30, πραγματοποιήθηκε στις 11 Σεπτεμβρίου 2009, ημέρα Παρασκευή και ώρα 10.30.

Στον Αγιασμό χοροστάτησε ο Παναγιότατος Μητροπολίτης Θεσσαλονίκης Άνθιμος, ο οποίος και, μετά τον Αγιασμό, απηύθυνε θερμό χαιρετισμό προς τους Μαθητές.

Η παρουσία του Παναγιότατου Ποιμενάρχη μας αποτελεί γεγονός εξαιρετικής τιμής για το σχολείο, όπως τόνισε στην ομιλία της η Διευθύντρια του Γυμνασίου κ. Μάρα Αλεξάνδρα, η οποία μεταξύ άλλων, αναφέρθηκε στην υπευθυνότητα, την κατανόηση και την ακούραστη συμπαράσταση των εκπαιδευτικών του Σχολείου μας προς όλους τους Μαθητές.

Στον αγιασμό του Σχολείου παρέστησαν επίσης ο περιφερειακός Δ/ντής εκπαίδευσης κεντρικής Μακεδονίας, κ. Καρατάσος, η Πρόεδρος της Δημοτικής Επιτροπής Παιδείας και της Σχολικής Επιτροπής κ. Λιάπη, ο βουλευτής κ. Ορφανός, εκπρόσωποι του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Γυμνασίου και του Λυκείου.

Ακολουθούν σχετικές φωτογραφίες:

C:\Users\user\Desktop\Istoselida omadopoiisi exagogi\Omadopoiisi\ObjImage\AG6_09.JPG

Χαιρετισμός της Διευθύντριας του 2ου Πειραματικού Γυμνασίου κ. Αλεξάνδρας Μάρα.

C:\Users\user\Desktop\Istoselida omadopoiisi exagogi\Omadopoiisi\ObjImage\AG4_09.JPG

Χαιρετισμός του Διευθυντή του 1ου Πειραματικού Λυκείου Θεσσαλονίκης κ. Φ. Βάκουλη.

C:\Users\user\Desktop\Istoselida omadopoiisi exagogi\Omadopoiisi\ObjImage\AG3_09.JPG

Ο Παναγιότατος Μητροπολίτης Θεσσαλονίκης Άνθιμος χοραστατεί του Αγιασμού.

C:\Users\user\Desktop\Istoselida omadopoiisi exagogi\Omadopoiisi\ObjImage\AG2_09.JPG

Ο Παναγιότατος Μητροπολίτης Θεσσαλονίκης απευθύνει χαιρετισμό στους μαθητές.

C:\Users\user\Desktop\Istoselida omadopoiisi exagogi\Omadopoiisi\ObjImage\AG5_09.JPG

Ο περιφερειακός Διευθυντής εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας κ. Καρατάσος απευθύνει χαιρετισμό σε καθηγητές και μαθητές.

C:\Users\user\Desktop\Istoselida omadopoiisi exagogi\Omadopoiisi\ObjImage\AG7_09.JPG

Ο Παναγιότατος Ποιμενάρχης πατήρ Άνθιμος, παραδίδει στην κ. Μάρα, Διευθύντρια του Γυμνασίου, βιβλίο – δώρο για τη Βιβλιοθήκη του Σχολείου.

Υπομενού