MUN

Δραστηριότητες > Συμμετοχές

Το σχολείο μας συμμετέχει στο MUN (Model United Nations)

Η καθηγήτρια Αγγλικών Αυγή Κοκκινίδου προετοίμασε τους μαθητές της Γ' και Β' Τάξης για το MUN που διοργάνωσε το Αριστοτέλειο Κολλέγιο και τους συνόδευσε στο συνέδριο στις 3 και 4 Μαρτίου 2012. Η εμπειρία που απέκτησαν οι μαθητές μας ήταν ιδιαίτερα χρήσιμη, δεδομένου ότι τους βοηθά να αποκτήσουν γνώσεις και άποψη για ζητήματα που αφορούν στην παγκόσμια κοινότητα, να εξασκήσουν την Αγγλική γλώσσα και να αποκτήσουν αυτοπεποίθηση.
Στο συνέδριο συμμετείχαν οι μαθητές της Β' τάξης Ρόζμαρι Τζουρέλη και Χριστόφορος Θεοδούλου και της Γ' τάξης Κατερίνα Καραμουσαλίδου, Μαρίνα Κανάρη, Σταματία Μελισσουργού, Ελένη Κωνσταντινίδου, Μαρία Νέλλα, Γιάννης Κουταλιός και Αναστάσης Βάβαλης.

C:\Users\user\Desktop\Istoselida omadopoiisi exagogi\Omadopoiisi\ObjImage\P1000305.JPG