Χειροσφαίριση κοριτσιών

Δραστηριότητες > Συμμετοχές > Αθλητικές διοργανώσεις

Αγώνες χειροσφαίρισης κοριτσιών
Την Πέμπτη, 21 Μαρτίου 2013, η ομάδα Handball κοριτσιών του σχολείου μας συμμετείχε στο σχολικό πρωτάθλημαχειροσφαίρισης πουδιοργάνωσε η Διεύθυνση Β/θμιας εκπαίδευσης ανατολικής Θεσσαλονίκης.
Τα κορίτσια μας έπαιξαν τρεις αγώνες,στον πρώτο με το 1γυμνάσιο Πανοράματος, στον δεύτερο με το 1γυμνάσιο Πυλαίας και στοντρίτο με το 11γυμνάσιο Θεσσαλονίκης. Το σχολείο μας αντιμετώπισε έμπειρες και οργανωμένες ομάδεςαλλά,παρά την τεράστια διαφορά εμπειρίας και δυναμικότητας, τα κορίτσια μαςκατάφεραν να ανταποκριθούνστις απαιτήσεις του αγώνα.
Άλλωστε δεν είναι και λίγο να αντιμετωπίζεις αντιπάλους που έχουν αφιερώσει χιλιάδες ώρες προπόνησης έχοντας ωςμοναδική εμπειρία στο άθλημα μόνοτα δέκα μαθήματα χειροσφαίρισης τη χρονιά στο μάθημα της φυσικής αγωγής.
Γεώργιος Γιαννούδης, καθηγητής Γυμναστικής

C:\Users\user\Desktop\Istoselida omadopoiisi exagogi\Omadopoiisi\ObjImage\DSC02745.JPG
C:\Users\user\Desktop\Istoselida omadopoiisi exagogi\Omadopoiisi\ObjImage\DSC02749.JPG