Πειραματικά Γυμνάσματα

Προγράμματα > Πολιτιστικά > 2012-13

Πειραματικά Γυμνάσματα
Το πολιτιστικό πρόγραμμα "Πειραματικά Γυμνάσματα" που ξεκίνησε κατά τη σχολική χρονιά 2012-13 ο καθηγητής Αβραάμ Παπαδόπουλος συνεπικοιρούμενους από τις καθηγήτριες Μαγδαληνή Τζένου, Τασούλα Καββαδά και Φωτεινή Καραγκιαούρη είχε σαν αρχικό στόχο τη γνωριμία των μαθητών με τον "παλιό καλό κινηματρογράφο". Οι μαθητές στην πορεία διαπίστωσαν, ότι ήταν σε θέση να γράψουν δικά τους κείμενα και να τα ανεβάσουν επί σκηνής. Έτσι δημιουργήθηκε η θεατρική ομάδα αποτελούμενοι από τους παρακάτω μαθητές.
Τάξη Γ'
Γεώργιος Αμανατίδης
Χρήστος Γραμματικός
Γεώργιος Εφραιμίδης
Χριστόφορος Χριστοδούλου
Γωγώ Καραμανλή
Παναγιώτης Λεοντής
Μαρία Κωνσταντινίδου
Άννα-Μελίνα Χατζηλαζάρου
Τάξη Β'
Ναυσικά Δάιου
Αναστασία Δημητριάδου
Ιωάννα Καμπάνη
Αθηνά Κανδύλα
Σοφία Λεοντή
Τάξη Α'
Μαρία Νικολαϊδου
Ράλλια Ρατοπούλου
Γεωργία Σκαλτσώνη
Μάρα Τζιάταρα
Το πρόγραμμα εξελίχθηκε σε θεατρική παράσταση αποτελούμενη από τρεις σπονδύλους:
α. "Μα ... για έναν κόκορα"
β. "Μια τρελλή τρελλή τάξη"
γ. "Ο ίσκιος", μεταφορά του ομώνυμου ποιήματος του μεγάλου μας διακομωδού Γ. Σουρή.
Την παράσταση που δόθηκε το Σάββατο 15/5/2013 στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας παρακολούθησαν μαθητές, γονείς και καθηγητές, ενώ ταυτόχρονα αποχαιρετήστηκαν οι μαθητές της Γ' τάξης.
Όλο το υλικό που επεξεργάστηκε η ομάδα, το πρόγραμμα και η πρόσκληση βρίσκονται αναρτημένα στην ιστοσελίδα
www.theatrikiomada.wikispaces.com/Θεατρική+παράσταση+15-6-2013

C:\Program Files (x86)\WebSite X5 v8 - Evolution\Website01072010\ObjSlideShow\Theatrika\Programma theatrikou 2.jpg

Υπομενού