Πολεμικό Μουσείο Θεσσαλονίκης

Δραστηριότητες > Εξορμήσεις Επισκέψεις > 2011-12

Πολεμικό Μουσείο Θεσσαλονίκης
Όπου κι αν στρέψεις το βλέμμα σου, μυρίζει Ελλάδα, μυρίζει θυσία, μυρίζει όραμα. Το Πολεμικό Μουσείο Θεσσαλονίκης τιμά επάξια τους ήρωές μας. Οι μαθητές του Β2 με τη συνοδεία της κυρίας Καραφυλλίδου, του κυρίου Μέμτσα, της κυρίας Καββαδά και της κυρίας Καραγκιαούρη στάθηκαν στις 8 Νοεμβρίου με ευλάβεια μπροστά στις προθήκες που εξυμνούν τους αγώνες της νεότερης Ελλάδας.
Πρόκειτα για ένα άρτια οργανωμένο μουσείο που πρόσφερε στους μαθητές αλλά και στους καθηγητές γνώσεις και συγκίνηση.
Για φωτογραφίες από την επίσκεψη πατήστε εδώ.
Η ιστοσελίδα του μουσείου: http://www.imma.edu.gr/macher/museums/show.html?museum_id=9