Εικαστικά Έρευνα

Μαθήματα > Καλλιτεχνικά

ΕΙΚΑΣΤΙΚΑ – ΕΡΕΥΝΑ .
ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ:ΑΡΓΥΡΙΟΣ ΣΑΓΓΟΣ (ΠΕ08).

Οι μαθητές του 2 Πειραματικού Γυμνασίου στο πλαίσιο του μαθήματος των Εικαστικών ασχολούνται και με την έρευνα.
Δηλαδή, αφού συγκεντρώσουν υλικό από τον επίκαιρο –έντυπο τύπο (ημερήσιο –περιοδικό) σχετικά με τις εικαστικές τέχνες, συντάσσουν φύλλα εργασίας, που παίρνουν τη μορφή πολυμορφικού κειμένου, στο οποίο καταθέτουν και παρουσιάζουν το δικό τους αισθητικό αποτέλεσμα –πάντοτε βέβαια , με τις διακριτικές υποδείξεις του καθηγητή κ. Σάγγου.
Η καινοτόμος αυτή δράση εκτός από τα οφέλη της ετήσιας επίδοσης , εμπλουτίζει και εξοικειώνει περαιτέρω τους μαθητές μας με την τέχνη και τον πολιτισμό.

Ακολουθούν εργασίες των μαθητών.
Πατήστε εδώ.

Υπομενού