4ο Μαθητικό Προσυνέδριο Πληροφορικής 2012

Δραστηριότητες > Συμμετοχές > Συνέδρια Πληροφορικής

Προσυνέδριο Πληροφορικής 2012

Το Προσυνέδριο Πληροφορικής Ανατολικής Θεσσαλονίκης 2012 πραγματοποιήθηκε στις 19 Μαρτίου στο Μουσικό Σχολείο.
Το σχολείο μας συμμετείχε με πέντε εισηγήσεις, δύο από τις οποίες παρουσιάστηκαν στην κεντρική αίθουσα και τρεις ως ηλεκτρονικά πόστερ σε διπλανή αίθουσα. Συγκεκριμένα παρουσιάστηκαν:

• "ePortfolio" των μαθητών Κατερίνας Γιαννακάρα, Γιώργος Εφραιμίδης και Χρήστος Γραμματικός με υπεύθυνη την πληροφορικό Βικτωρία Μυρώνη.
  • Ιστοσελίδα των μαθητών Αλέξανδρου Σπιτάλα, Κωνσταντίνου Τσακαλέρη και Γιάννη Χρίστογλου με υπεύθυνη την πληροφορικό Βικτωρία Μυρώνη.
  • "Ζωγραφίζοντας τα ψηφία του π" των μαθητριών Νίνας Χρίστογλου και Ελένης Κουκουρίκου με κπεύθυνο τον μαθηματικό Δημήτρη Μέμτσα.
  • "Η επέκταση του Πυθαγορείου Θεωρήματος" των μαθητών Λάζαρου Θεοδούλου, Χρισόφορου Θεοδούλου, Λάζαρου Κοεμτζόπουλου, Παναγιώτη Λεοντή, Φώτη Λεβεντάκου και Γιώργου Αμανατίδη με υπεύθυνο τον μαθηματικών Δημήτρη Μέμτσα.
  • "Unser Deutsch", wikispace των μαθητριών της Β' Τάξης Άννας-Μελίνας Χατζηλαζάρου, Ρόζμαρι Τζουρέλη και Στέλλας Χαραλαμπίδου με υπεύθυνη την καθηγήτρια Γερμανικών Φωτεινή Καραγκιαούρη. Η ιστοσελίδα βρίσκεται στο www.unserdeutsch.wikispaces.com

Υπομενού