Παρουσίαση πολιτιστικών προγραμμάτων

Προγράμματα > Πολιτιστικά > 2011-12

Παρουσίαση πολιτιστικών προγραμμάτων 2012

Την Πέμπτη 3 Μαίου 2012 παρουσιάστηκαν στο Πολιτιστικό Κέντρο Άνω Τούμπας πολιτιστικά προγράμματα που εκπονήθηκαν από σχολεία της Ανατολικής Θεσσαλονίκης. Το σχολείο μας παρουσίασε τέσσερα πολιτιστικά και ένα περιβαλλοντικό πρόγραμμα.
Συγκεκριμένα παρουσιάστηκαν:
"Στοιχεία γεωμετρίας στον Πλάτωνα". Παρουσίασαν οι μαθητές Αλίκη Ποπίδου και Θεοφανώ Ρογκότη.
"Οι βυζαντινές Καστροπολιτείες της Πελοποννήσου". Παρουσίασαν οι μαθητές Αλέξανδρος Σπιτάλας, Γιάννης Χρίστογλου και Κωνσταντίνος Τσακαλέρης.
"Αεί ο Θεός ο Μέγας γεωμετρεί". Παρουσίασαν οι μαθήτριες Άννα-Μελίνα Χατζηλαζάρου, Ρόζμαρι Τζουρέλη, Ελένη Κουκουρίκου και Νίνα Χρίστογλου.
"Αρχαία Θέατρα". Παρουσίασαν οι μαθητές Ελίνα Ντόζη και Ιωάννης Κουταλιός.
"Θεολογία - Οικολογία". Παρουσίασαν οι μαθητές Λάζαρος Θεοδούλου, Λάζαρος Κοεμτζόπουλος, Ηλιάνα Δανιηλίδου και Κατερίνα Γιαννακάρα.

ΠίσωPlayΕμπρός