Ανακοίνωση για Εξετάσεις εισαγωγής 2013

Το σχολείο μας > Εισαγωγή στα Πρότυπα Πειραματικά

Ανακοίνωση για τις εξετάσεις εισαγωγής στην Α' Γυμνασίου του 2ου Πρότυπου Πειραματικού Γυμνασίου Θεσσαλονίκης

Η εξέταση / τεστ για εισαγωγή στην Α' Γυμνασίου του 2ου Πρότυπου Πειραματικού Γυμνασίου Θεσσαλονίκης θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 20 Ιουνίου 2013 και ώρα 10.00. Οι μαθητές πρέπει να βρίσκονται στο εξεταστικό κέντρο στις 9.00. Η εξέταση θα είναι ενιαία και για τα τρία (3) πεδία (Νεοελληνική Γλώσσα, Μαθηματικά, Φυσικά) και θα διαρκέσει 2 ώρες. Οι διαγωνιζόμενοι θα πρέπει να έχουν μαζί τους δύο στυλό διαρκείας (μπλε ή μαύρο). Απαγορεύεται η χρήση διορθωτικού.
Οι γονείς και οι κηδεμόνες των υποψηφίων, προκειμένου να παραλάβουν το δελτίο συμμετοχής του μαθητή στη δοκιμασία (τεστ) εισαγωγής, υποχρεούνται να καταθέσουν στην επιτροπή συγκέντρωσης δικαιολογητικών του σχολείου το αργότερο δύο εργάσιμες ημέρες πριν την πραγματοποίηση της δοκιμασίας / τεστ (δηλαδή μέχρι 18 Ιουνίου)
και ώρες 8.00 - 11.00, βεβαίωση του Διευθυντή του Γυμνασίου εγγραφής του μαθητή / της μαθήτριας ή υπεύθυνη δήλωση ότι θα καταθέσουν τη σχετική βεβαίωση μέχρι 28 Ιουνίου 2013.