Αγώνες Μπάσκετ Βόλει

Δραστηριότητες > Συμμετοχές > Αθλητικές διοργανώσεις

Συμμετοχή σε αγώνες μπάσκετ και βόλεϊ

Το σχολείο μας συμμετείχε στους αγώνες που διοργάνωσε η διεύθυνση δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης Aνατολικής Θεσσαλονίκης, συγκεκριμένα Basketball για αγόρια και Volleyball για κορίτσια.
Τα αγόρια του σχολείου μας έδωσαν την Πέμπτη 8 Δεκεμβρίου δύο αγώνες. Έπαιξαν με το 14 Γυμνάσιο Θεσσαλονίκης το οποίο νίκησαν με σκορ 48-25, έχασαν όμως από τη δυνατή και έμπειρη ομάδα του 1 Γυμνασίου Πανοράματος με σκορ 33-40.
Συμμετείχαν οι μαθητές Βάβαλης Αναστάσης, Γαβανάς Δημήτρης, Κουταλιός Γιάννης, Τερζίδης Νίκος, Πεγιάδης Γιάννης, Παπαγεωργίου Στέργιος, Νικολαΐδης Μπάμπης, Παπαδής Νίκος, Χαβαλές Βασίλης, Λεοντής Παναγιώτης, Θεοδούλου Λάζαρος και Θεοδούλου Χριστόφορος.
Τα κορίτσια του σχολείου μας έπαιξαν την Δευτέρα 12 Δεκεμβρίου με το 14 Γυμνάσιο Θεσσαλονίκης από το οποίο έχασαν με σκορ 2-0 σετ και στην συνέχεια έπαιξαν με το 4 Γυμνάσιο Θεσσαλονίκης το οποίο κέρδισαν με 2-1 σετ.
Αγωνίστηκαν οι μαθήτριες Πουρνάρα Χριστίνα, Ντόζη Ελίνα, Κανάρη Μαρίνα, Χατζηλαζάρου Άννα-Μελίνα, Οικονόμου Αγγελική, Γιανναντίδου Ιφιγένεια, Βοσκού Εύα, Γεροχρήστου Σοφία, Νίκα Κωνσταντίνα, Χατζούδη Βάγια, Πατσιά Χρύσα, Δημητρακάκη Άννα και Χρίστογλου Νίνα.
Οι αγώνες ήταν για τα αγόρια και τα κορίτσια του σχολείου μας μια πολύ σημαντική και όμορφη εμπειρία, ιδιαίτερα για τους μαθητές ή τις μαθήτριες που δεν είχαν άλλη ανάλογη αθλητική εμπειρία. Οι μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείου μας με τη συμμετοχή τους χάρηκαν και απόλαυσαν τους αγώνες ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα του κάθε αγώνα.

ΠίσωPlayΕμπρός