Πρωτάθλημα Σκακιού

Δραστηριότητες > Διοργανώσεις Επιμορφώσεις > 2012-13

25ο Σχολικό Πρωτάθλημα Σκακιού Δήμου Θεσσαλονίκης

Το 25 Σχολικό Πρωτάθλημα Σκακιού Δήμου Θεσσαλονίκης διοργανώθηκε στους χώρους του 2ου Πρότυπου Πειραματικού Γυμνασίου Θεσσαλονίκης και του 1ου Πρότυπου Πειραματικού Λυκείου Θεσσαλονίκης στις 23 Φεβρουαρίου 2013, ύστερα από πρόταση και με τη φροντίδα του φιλολόγου Βασίλη Μπετσάκου. Διοργανωτές ήταν η Ένωση Σκακιστικών Σωματείων Θεσσαλονίκης / Χαλκιδικής, η Αντιδημαρχεία Παιδεία, το 1ο Πρότυπο Πειραματικό Λύκειο "Μανόλης Ανδρόνικος" και το 2ο Πρότυπο Πειραματικό Γυμνάσιο Θεσσαλονίκης. Στο Πρωτάθλημα συμμετείχαν 210 μαθητές Δημοτικού, Γυμνασίου και Λυκείου.

C:\Users\user\Desktop\Istoselida omadopoiisi exagogi\Omadopoiisi\ObjImage\skaki3.jpg
C:\Users\user\Desktop\Istoselida omadopoiisi exagogi\Omadopoiisi\ObjImage\skaki 2.jpg