Φοιτητές ΑΠΘ

Δραστηριότητες > 2012-13

Επίσκεψη φοιτητών του Τμήματος Φιλοσοφίας και Παιδαγωγικής του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης στο Σχολείο μας

Στις 2 Οκτωβρίου 2012 επισκέφθηκαν το σχολείο μας φοιτητές του Τμήματος Φιλοσοφίας και Παιδαγωγικής του Α.Π.Θ. με σκοπό την ενημέρωσή τους σε θέματα που αφορούν στη λειτουργία του σχολείου μας.
Του φοιτητές υποδέχθηκαν
η Διευθύντρια του σχολείου Αλεξάνδρα Μάρα μου παρουσίασε στους φοιτητές θέματα που άπτονται της διεύθυνσης του σχολείου.
ο Υποδιευθυντής Δημήτρης Χατζημιχαήλ, οποίος ενημέρωσε τους φοιτητές για τα καθήκοντα του Υποδιευθυντή, για τα Πρότυπα Πειραματικά Σχολεία καθώς και για τις δράσεις που αναπτύσσονται στο 2ο Πρότυπο Πειραματικό Γυμνάσιο Θεσσαλονίκης.
ο Δημήτρης Μέμτσας, μαθηματικός και η Φωτεινή Καραγκιαούρη, Γερμανικής Γλώσσας και Φιλολογίας, που παρουσίασαν στους μαθητές το πολιτιστικό πρόγραμμα που εκπονήθηκε στο σχολείο μας κατά τη σχολική χρονιά 2011-12 με θέμα "Αεί ο Θεός ο Μέγας γεωμετρεί" και
ο Φιλόλογος Νικόλαος Πέτσας, ο οποίος παρουσίασε το διαθεματικό πρόγραμμα που πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας κατά τη σχολική χρονιά 2011-12 με θέμα "Η διαθεματικότητα στον Πλάτωνα".